Kurumsal

Hakkımızda; Eğitim ve öğretimin okul ile sınırlı olmayıp yaşamın her anında devam eden, sürekli gelişen ve iyileştirilebilen bir süreç olduğunu benimsemiş eğitim kadromuz ile 09.00 -17.00 saatleri arasında tam zamanlı eğitim vermekteyiz. 08.00 – 18.00 saatleri arasında nöbetçi öğretmenimiz, danışma ve destek personellerimiz kurumumuzda bulunmaktadır. Rehberlik çalışmalarımız, kurumumuzda bulunan çocuk gelişimi uzmanı tarafından aktif olarak yürütülmektedir

Misyonumuz; Milli-Manevi değerlerine ve ulusal kültürüne bağlı, özgün, yeteneklerini geliştirebilen, kendine güvenen, sosyal, dürüst, duyarlı, sorumluluklarını bilen, bilimsel düşünebilen, üretken, doğaya karşı bilinçli, kendisiyle ve çevresiyle barışık, erdemli, tüm gelişim alanlarında kapasitesini verimli kullanabilen, insan haklarının bilincinde, farklılıklara saygılı, evrensel bir bakış açısına ve devam edeceği eğitim hayatı için gerekli donanıma sahip, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bireyler yetiştirmek.

Vizyonumuz; bugünümüz ve geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişimsel özelliklerini ve öğrenme alanlarını dikkate alarak günümüz şartlarına uygun, gelecek döneme ışık tutan, gelişmiş, nitelikli, zengin, sosyal ve aktif bir eğitim ortamı sunarak, eğitim de asıl başarıyı yakalamak.

TELEFON

Çağrı merkezimizi arayarak, okulumuz hakkında bilgi alabilir, ön kayıt yaptırarak randevu alabilirsiniz.

MUDANYA

Güzelyalı Siteler,
E. Bursa Asfaltı Cd.,16950
Mudanya / Bursa

NİLÜFERKÖY

Güzelyalı Siteler, Nilüferköy Mah. 2, Mimar Sinan Cd. No:29, 16000 Nilüfer/Bursa

E-POSTA

bilgi@denizyildizi.k12.tr
Bize yazmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitim & Öğretim

DEĞERLER EĞİTİMİ; DENİZ YILDIZI‘nda Değerler ve Karakter Eğitimi; Milli ve Manevi değerlerini doğru şekilde bilen ve yaşayan, geleceğe yön verecek DEĞER‘li bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil, yeni neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkün olacağı bilinciyle hareket etmektir. Yaşadığımız yüzyılda artık bilgiye ulaşmak hiçte zor değil. Eğer bu bilgi becerilere karakter eğitimi ile “değer” katılırsa insanlığa mutluluk vereceğine inanıyoruz.

DENİZ YILDIZI‘nda Değerler ve Karakter Eğitimi; sıkıştırılmış bir eğitim değil, öğrencinin anaokulundan başlayarak ve her yıl üzerine yenilerini katarak yaşamı boyu devam eden, okulunda, evinde ve sosyal hayatının her alanında varlığını sürdüren bir eğitimdir.

Sahip olduğumuz liyakatli eğitim kadromuz tarafından oluşturulan değerler ve karakter eğitimi müfredatımız ile her ay farklı değerlerimizi kısa film, drama, yarışmalar ve çeşitli uygulamalarla ele alarak, öğrendiklerimizi kazanıma dönüştürüyoruz.

Yabancı Dil Eğitimi, Eğitim Teknolojileri, Eğlenceli Bilim, Kodlama, Zekâ ve Akıl Oyunları Yeniden tanımlanan dünyada üstün zekâlı bireyler yetiştirmek amacıyla sıra dışı düşünme ve becerilerin sağlandığı atölye çalışmaları sunulmaktadır.
Hayatta mutlu olan insanlar, güçlü yönlerini en etkin şekilde kullananlardır. Karşılaşılan her türlü probleme sıra dışı çözümler üretme becerisi kazandırılır. Öğrencilerimizin matematiksel bilgilerini kullanmaları, çeşitli matematiksel oyunlarla zekâ ve oyun stratejisini kullanmaları sağlanır.

Bize Yazın