Neden Deniz Yıldızı?

Alanında Uzman Eğitimler
Aile ortamından ilk kez ayrılan çocuğa gereken desteği sunmak, Sevgi ve şefkate dayalı bir yaklaşımla çocuklarımızın okula uyumunu kolaylaştırmak, Öz bakım becerileri kazanmalarını sağlamak, Anadilini etkili bir şekilde kullanabilmesini sağlamak, İngilizce eğitimiyle dili doğal olarak kullanmaya başlatmak, Öğrencileri sosyal, duygusal ve psiko motor gelişimleri yönünden ilkokula hazırlamak, Doğru yaklaşım ve uygulamalarla çocuklarımızı öz güvenleri gelişmiş bireyler olarak yetiştirmektir. Yaşama sevincine ve insan sevgisine sahip, Tabiatı seven ve koruyan, Yakın çevresine karşı duyarlı, Manevi kabiliyet ve meziyetleri gelişmiş, Anadilini etkili bir şekilde kullanabilen, Yabancı dile temel oluşturacak alt yapıya sahip, Grupla birlikte çalışabilen, Problemlere çözüm üretebilen, Kişilik sahibi fertler yetiştirmeyi hedefleyen “eğitmenler” ile ayrıcalıklı bir eğitim kurumuyuz.

Nefis Organik Yemekler
Öğrencilerin gelişimlerinde, beslenmenin öneminin büyük olduğu bilinciyle hareket eden Okulumuz tam donanımlı yemekhanesiyle hizmet vermektedir. yemekhanemiz Anaokulu yaş gruplarının gelişim özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır. Okul öncesi öğrencilerimiz için kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı hizmeti verilmektedir. Öğrencilerimizin yemekleri son derece modern teçhizatla donatılan mutfağımızda uzman aşçılarımız tarafından hazırlanmaktadır. hazırlanan yemek listeleri, günlük olarak gıda mühendisi ve kalite kontrol uzmanı tarafından denetlenmektedir. Güvenli yemek üretimi için kaliteli ve güvenilir mamul kullanımına özen gösteren mutfağımız, yemek yapımında besin değeri, öğrenci beklentileri, yapım tekniği ve yemeğin toplu beslenmeye uygunluğu, aşçıbaşı deneyimi, mevsim ve menü uyumu dikkate alarak hizmet vermektedir. Öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenmesi ana hedefimiz olup onların memnuniyeti bizim için çok önemlidir.

Değerler Eğitimi
DENİZ YILDIZI‘nda Değerler ve Karakter Eğitimi; Milli ve Manevi değerlerini doğru şekilde bilen ve yaşayan, geleceğe yön verecek DEĞER‘li bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil, yeni neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkün olacağı bilinciyle hareket etmektir. Yaşadığımız yüzyılda artık bilgiye ulaşmak hiçte zor değil. Eğer bu bilgi becerilere karakter eğitimi ile “değer” katılırsa insanlığa mutluluk vereceğine inanıyoruz. DENİZ YILDIZI‘nda Değerler ve Karakter Eğitimi; sıkıştırılmış bir eğitim değil, öğrencinin anaokulundan başlayarak ve her yıl üzerine yenilerini katarak yaşamı boyu devam eden, okulunda, evinde ve sosyal hayatının her alanında varlığını sürdüren bir eğitimdir. Sahip olduğumuz liyakatli eğitim kadromuz tarafından oluşturulan değerler ve karakter eğitimi müfredatımız ile her ay farklı değerlerimizi kısa film, drama, yarışmalar ve çeşitli uygulamalarla ele alarak, öğrendiklerimizi kazanıma dönüştürüyoruz

Zekâ ve Akıl Oyunları
DENİZ YILDIZI’nda uzman eğitimciler eşliğinde öğrencilerimiz, her hafta Zekâ ve Akıl Oyunları derslerinde, hafıza, görsel algı, dikkat, problem çözme, strateji oluşturup geliştirme gibi yeteneklerini artırmak için oyunlar oynarlar. Zekâ ve Akıl Oyunları uygulanacak sınıf ve yaş grupları için yıllık planlar hazırlanır ve uzman çocuk gelişimi eşliğinde öğrencilerimize testler uygulanarak gelişimsel destek gereken yeteneklerle ilgili oyunlar oynanır. Atölyemizden yıl boyunca öğrencilerimizin farklı kazanım ve yetenekler edineceği 35’ten fazla oyun bulunmaktadır.

Yabancı Dil Eğitimi
İngilizce eğitiminde ilk yıllardaki hedefimiz, öğrencilerimizin yaşam boyu sürecek İngilizce deneyiminin temellerini eğlenceli ve öğrenmeye teşvik edici bir ortamda atmalarını sağlamaktır. Bu nedenle programımız öğrencilerimizin bu deneyimi bir ders gibi değil, keyifli bir öğrenme serüveni olarak algılamalarına imkân tanıyacak şekilde yapılandırılmıştır. Okul öncesinde dil eğitimimiz Türkçe dışında başka dillerin de olduğunun fark ettirilmesi, duyma etkinlikleriyle kulak dolgunluğunun geliştirilmesi ve kelime bilgisi yeterliliği oluşturulmasını kapsamaktadır.

Spor ve Açık Hava Etkinliklerir
Okulumuzda jimnastik salonu, açık oyun ve etkinlikler sahaları ve botanik bahçesi bulunmaktadır. Beden eğitimi ve açık hava etkinlikleri bireyin büyüme gelişme ve davranışlarını sağlayan güçlü bir eğitim alanıdır. Okulumuzda spor etkinlikleri, yaşa uygun kas gelişimi sağlama ve sosyal gelişimi güçlendirme esasına dayanır. Dersler yaş düzeyi için belirlenen özel esaslar çerçevesinde oluşturulan yıllık planlamalara göre işlenir. Her öğrencimizin spor yapmayı alışkanlık haline getirmesi amaçlarımızdandır.

TELEFON

Çağrı merkezimizi arayarak, okulumuz hakkında bilgi alabilir, ön kayıt yaptırarak randevu alabilirsiniz.

MUDANYA

Güzelyalı Siteler,
E. Bursa Asfaltı Cd.,16950
Mudanya / Bursa

NİLÜFERKÖY

Güzelyalı Siteler, Nilüferköy Mah. 2, Mimar Sinan Cd. No:29, 16000 Nilüfer/Bursa

E-POSTA

bilgi@denizyildizi.k12.tr
Bize yazmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.